Jump to content

Cerere de intrare in STAFF.

• This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#1 Guest_P1nGu1n_*

Guest_P1nGu1n_*
  • Guests

Posted 07 June 2016 - 11:46 AM

Bună ziua.
După cum ştiţi cam ducem lipsă de STAFF şi cei 6 care suntem acum pur şi simplu nu facem faţă la playeri.
De aceea am hotărât să mai facem incă odată cerere de intrare in staff.
Cine vrea să işi depună cererea să o facă aici iar noi o sa alegem in funcţie de ce ne trebuie.

Există insă câteva condiţi:
- Să cunoşti foarte bine serverul Metin2Alaska (evoluţi , drop etc)
- Să fi jucat cel puţin 10-20k minute.
- Să aveţi cel puţin 16 ani
- Să aveti timp !

Nume:
Nume Joc:
Id skype:
varsta:
Minute jucate:
Poză la minute jucate: link de pe postimage.org
Cât % cunoşti serverul:
De ce vrei in staff :

• Gabriela likes this

#2 UdyCyo

UdyCyo

Newbie

• Membru
  • 1 posts
  • :

Posted 07 June 2016 - 12:23 PM

Nume: Ionuț Sebastian

Nume Joc: UdyCyo

Id skype: panxy.panxy

Minute jucate: 44k.

Poză la minute jucate:  link de pe postimage.org: http://postimg.org/image/vi8k33iup/

Cât % cunoşti serverul: 70% (joc de ceva timp pe server)

De ce vrei in staff : În primul rând,am mai avut grad și cunosc într-o mare măsură comenzile. În al doilea rând,aș face acest lucru din mare placere, nu din fală sau mandrie de prost gust. Sunt destul de multe lucruri pe care nu le știu incă,dar sunt o persoană deschisă și dispusă a invața orice este nevoie. Iar în ultimul rând pentru a răspunde la întrebările playerilor ,pentru a ajuta la negoțuri, așadar o administrare corectă și serioasă a serverului.

• HDBoyZz likes this

#3 Ane

Ane

Advanced Member

• Membru
  • 210 posts
  • LocaţieCraiova
  • Time Online: 7d 58m 1s

Posted 07 June 2016 - 12:23 PM

Nume:  Ana-Maria

Nume Joc:  Ane 

Id skype:  perfect_angell 

Minute jucate: 114k  (  şi 97k lipsă asdsjFMdif pingu ) 

Poză la minute jucate: http://postimg.org/image/86y8j88q9/

Cât % cunoşti serverul: 90% .. mai am unele scăpări pe care le pot pune la punct .

De ce vrei in staff : Pentru că eu pe joc ca player nu am ce face ... în staff măcar pot ajuta comunitatea cum am făcut şi până acum ! Eu oricum am făcut negoţuri (fără a fi pe lista albă înainte) şi după ce am ieşit din staff . Ştiu că am făcut unele prostii dar eu cred că m-am liniştit acum, la modul că nu mă mai atac ca înainte şi nu mă mai cert cu nimeni, nu mă mai interesează de nimeni şi etc. Doar îmi văd de treaba mea. Sunt total imparţială, nu favorizez. Am fost destul de mult timp în staff şi ştiu ce şi cum :), acum rămâne la aprecierea voastră.

• KeepJrr, Bodoooo, Gabriela and 3 others like this

"'Cuz I know I don't understand, Just how your love your doing no one else can."

685cea3e6ad8b55656549a8747db80d2.gif

#4 Styfi1

Styfi1

Newbie

• Membru
  • 4 posts
  • LocaţieIASI
  • Time Online: 8h 7m 55s

Posted 07 June 2016 - 12:24 PM

Nume: Timofte Lucian

Nume Joc: Shieky

Id skype: timofte.lucian99

Minute jucate: 30209 ( doar pe contul principal)

Varsta:19

Poză la minute jucate:  IMG_07062016_151700.jpg

Cât % cunoşti serverul: 99%

De ce vrei in staff : Am o placere deosebita in  a ajuta playerii , caracterul meu sangvin imi permite sa fiu amabil si prietenos cu oricine .

#5 MorphyneAlaska

MorphyneAlaska

Advanced Member

• Membru
  • 50 posts
  • LocaţieTimisoara
  • Time Online: 10h 7s

Nume: Terecoasa Ioan Rares Andrei 

Nume Joc: [PvP]Morphyne 

Varsta :19 

Id skype: raresh.raresh2

Minute jucate:  192 171 

Poză la minute jucate:   http://postimg.org/image/qxq5mbqy3/

Cât % cunoşti serverul:  Nu pot spune ca 100 % , dar intr-o proportie mare 90 -95 % #

De ce vrei in staff :  As dori sa aplic pentru functia de membru al staffului , deoarece doresc sa ajut severul  , sunt o persoana comunicativa , serioasa , glumeata cand este cazul de o gluma . Cunosc serverul de aproape 4 ani chiar de cand m-am logat prima oara , chiar de am inceput cu 50 playeri on pe zi , am ajuns la un nivel foarte inalt ceea ce ma multumit , si ceea ce ma facut sa fiu mandru ca ma aflu aici , de aceea dupa cum bine stiti m-am apucat si de yt pentru a informa lumea cat de frumos si modern este servarul nostru .

In staff voi avea timp suficient sa fiu on intre 6 -12 ore pe zi , ma voi implica intens in negoturi , raspunsuri la mesajele primite  , in linistea si disciplina de pe acest sv

In acealasi timp seria cu video pe canalul meu de yt nu va inceta de ce ? , pentru ca daca voi obtine acest grad  , voi incepe o noua serie numita '' Viata de Gm ''

Alt motiv , ar fi dorinta de a ajuta playari , in legatura cu orice nelamurire #

Multumesc pentru atentia acordata .

O zi buna .

• teddy98 likes this

q4dG8m4.gif

#6 liviunitu77

liviunitu77

Newbie

• Membru
  • 1 posts
  • :

Nume: Liviu

Nume Joc: LiviuHnt

Id skype: liviunitu77

Minute jucate: 42483

Poză la minute jucate: Untitled.jpg

Cât % cunoşti serverul: 100 %

De ce vrei in staff : Hmm , vreau sa ajut aceasta comunitate cat de mult pot , imi place foarte mult acest server , tin sa mentionez ca am si experinta in asa ceva ..  :D 

#7 F. Denis

F. Denis

Member

• Membru
  • 433 posts
  • Armă:Pomană
  • Armură:Mortul
  • Breaslă:Singurătate
  • Regat:Alb
  • Time Online: 10d 6h 46m 36s

Posted 07 June 2016 - 12:25 PM

Nume: Denis Florea

Nume Joc: KhaoREV

vârsta: 19 ani

Id skype: morfinica.vonn

Minute jucate: Aproape 19.800+ minute jucate + că am avut mai multe conturi pe care le-am vândut.

Poză la minute jucate:

Spoiler

Cât % cunoşti serverul: În proporţie de 90-95%, având o vechime pe server de peste 2 ani, evoluţiile, dropuri, tot ce este necesar.

De ce vrei in staff : Pentru a ajuta playerii cu diverse probleme, ghiduri, întrebări/nelămuriri, pentru a menţine serverul în ordine (în sensul de a avea un limbaj civilizat, pentru a evita persoanele care fac reclamă la alte servere), mă implic în orice acţiune sau activitate, petrec 7-8 ore pe zi şi voi încerca să dezvolt comunitatea din toate punctele de vedere. 

Decizia este a voastră. 

e096c746ccaaf0f9f84ef867c97da79e.gif

#8 cotoi1995

cotoi1995

Advanced Member

• Membru
  • 58 posts
  • Armă:sculă
  • Armură:chiloţi
  • Nivel:69
  • Breaslă:SexNebun
  • LocaţieCălăraşi str dorobanti nr 66 aştept mascaţii
  • Time Online: 1d 22h 55m 30s

Posted 07 June 2016 - 12:27 PM

Nume: Marius

Nume Joc: br0keNN 

Id skype: floreageorge6

Minute jucate: 121k

Pozla minute jucate: http://imgur.com/ixLNF6e

Cât % cunoti serverul: 95 % 

De ce vrei in staff : Pentru a ajuta tot ce ţine de comunitate adică playerii incepatori sau chiar cei experimentaţi care au diverse dificultaţi :)

giphy.gif                                                   perfect-Morning-Stretch-Exercises.gif

#9 Anthilocus

Anthilocus

Member

• Membru
  • 17 posts
  • Time Online: 15h 27m 30s

Posted 07 June 2016 - 12:31 PM

Nume:Alin

Nume joc :Anthilocus

Id Skype : cyti.mall

Minte jucate : 55k

Poza minute :https://gyazo.com/7e...62a5d153dee0ab2

Cat la % cunosti servaru : cam 90 % ,stiu cate ceva din toate 

De ce vrei in staff : pentru simplu fapt ca vreau sa ajut comunitatea Metin2Alaska

• Gabriela likes this

#10 dunke

dunke

Member

• Membru
  • 24 posts
  • LocaţieBucurești.
  • :

Posted 07 June 2016 - 12:37 PM

Salut ! 

Nume: C-tin Andrei .

Nume Joc: dunke .

Id skype: z4costin .

Minute jucate: 10k doar pe acest caracter, am avut un alt cont pe care l-am vandut acum ceva vreme, pe acela aveam vreo 15-17k.

Poză la minute jucate: minute.png

Cât % cunoşti serverul: aproximativ 90-95%

De ce vrei in staff : Pentru ca am mai avut aceasta experienta de cateva ori pe alte servere de metin2, mi-a placut foarte mult atunci, sunt foarte activ (12h+ pe zii defapt mai mult noaptea :) )si imi place sa fiu de ajutor jucatorilor, plus ca m-am cam plictisit pe joc ca jucator. 

#11 Dunhill

Dunhill

Advanced Member

• Membru
  • 78 posts
  • Armă:Spada cu tupeu +9
  • Armură:Rege peste map 1
  • Nivel:111
  • Breaslă:Sunt civil :(
  • Regat:Negru
  • LocaţieBucuresti
  • Time Online: 4d 20h 16m 12s

Posted 07 June 2016 - 12:38 PM

Nume: Adi

Nume Joc: DuNNhiLL

Id skype: adryanbubu

Minute jucate:  55416

Poză la minute jucate: http://i.imgur.com/ziSLD9o.jpg

Cât % cunoşti serverul:  60-70%.

De ce vrei in staff : Pentru ca sincer imi face placere sa administrez / ajut / colaborez la administrarea anumitor servere indiferent de joc (cs, samp, metin, csgo etc...). Am experienta destula si pot fi o persoana de mare ajutor atunci cand imi propun sa fac asta ca si in cazul de fata.

#12 Costi

Costi

Member

• Membru
  • 23 posts
  • LocaţieBucurești
  • Time Online: 10h 22m 34s

Posted 07 June 2016 - 12:38 PM

Nume: Mocanu Nicolae Costi

Nume Joc: MNC

Id skype: costimocanu11

Minute jucate: 42,768

Poză la minute jucate: http://s32.postimg.o...nute_jucate.jpg

Cât % cunoşti serverul: Serverul îl cunosc 95 % , având o vechime ca player pe server de 2 ani .

De ce vrei in staff : Imi doresc foarte mult să ajut playeri , incepători , cu un sfat , cu o problemă cu tot ce este legat de acest server :>

#13 Alberto1

Alberto1

Member

• Membru
  • 25 posts
  • Time Online: 13h 12m 33s

Posted 07 June 2016 - 12:40 PM

Nume:Alberto

Nume Joc:Twent

Id skype:xsorew

Minute jucate:32537

Poză la minute jucate:http://postimg.org/i...bhoizoje9/full/

Cât % cunoşti serverul:95

De ce vrei in staff : Am prea mult timp liber şi primesc mai mereu pm-uri gen *Cum fac aia ?* *Unde pică aia?* şamd.

#14 Teylom

Teylom

Newbie

• Membru
  • 3 posts
  • LocaţieBucuresti
  • Time Online: 23s

Posted 07 June 2016 - 12:40 PM

Nume: Mihai

Nume Joc: TeyloBz

Id skype: teylo_hl

Minute jucate: 3000+

Poză la minute jucate: http://postimg.org/image/63v98mgxd/

Cât % cunoşti serverul: 80%

De ce vrei in staff : Salut, in primul rand numele meu este Mihai, am 20 de ani sunt dintr-un mic orasel din Vrancea numit Adjud si studiez la Politehnca (Facultatea de Energetica) din Bucuresti.Stiu ca nu am minimul necesar insa doar in 7 zile am destule minute zic. Doresc aceasta functie deoarece imi place sa ma implic in ceea ce fac, sa ajut pe oricine am ocazia si sa fac jocul sa fie mai placut pentru toata lumea, sunt mereu neutru si nu "abuzez" de asa zisa putere de GM. Am citit bine regulamentul si l-am bagat bine la cap, sunt obisnuit cu o functie de GM sau admin de pe diferite alte jocuri / servere / comunitati, petrec destul de multe ore pe zi pe laptop jucandu-ma ce-mi place. Multumesc pentru citirea acestei aplicatii.

#15 AkaStres

AkaStres

Member

• Membru
  • 15 posts
  • Armă:N-am, da-mi tu :))
  • Armură:una de lvl 1 dar merge si aia e furata :))
  • Nivel:110
  • LocaţieDubai
  • Time Online: 1d 17h 57m 46s

Posted 07 June 2016 - 12:46 PM

Nume: Paul

Nume Joc: AkaStres

Id skype: paul.lucian95

Minute jucate: 102k

Poză la minute jucate: http://imgur.com/DjlEgMH

Cât % cunoşti serverul: 80-90%

De ce vrei in staff : sunt o persoana rabdatoare  ... comunicativa ... serioasa ... vreau sa  ajut serverul cat de mult pot .... am mai avut o experienta ca membru staff pe Alaska  ... stau ca player .. am mai avut negoturi chiar si ca player ... vreau sa ajut  serverul  cat de mult pot si o sa-mi dau interesul sa fie totul bine 

• Gabriela and Arystyna like this

beeGhxs.png

VEPy8hU.jpg

0tAX2Pm.gif

#16 Predator

Predator

Newbie

• Membru
  • 6 posts
  • Time Online: 8h 10m 15s

Posted 07 June 2016 - 12:55 PM

Nume:Bogdan

Nume Joc:KyLe3rR

Id skype:t_bogdan_g

Minute jucate:13k

Poză la minute jucate:  link de pe postimage.org : http://postimg.org/image/dzcs14hm9/

Cât % cunoşti serverul: foarte mult zic eu..incat sa pot ajuta playeri ,spre 100%

De ce vrei in staff :Pentru a va ajuta pe voi in primul rand cu playeri  cu diferite probleme si ce au nevoie. Ar fi foarte frumos daca o sa ma alatur Staff-ului. 

#17 Ӊатorаԁԑ

Ӊатorаԁԑ

Member

• Membru
  • 454 posts
  • Armă:Zenith Blade
  • Armură:Shield of Daybreak
  • Breaslă:Instinct
  • LocaţieLian Yu
  • Time Online: 101d 20h 33m 40s

Posted 07 June 2016 - 12:55 PM

Nume: Alex

Nume Joc: Hatorade

Id skype: ikura.97

Minute jucate: 136.871 + alte câteva conturi vândute.

Vârsta: 18, înca puţin pâna la 19. ^_^ 

Poză la minute jucate: link de pe postimage.org: http://postimg.org/image/vn6hbing1/

Cât % cunoşti serverul: Aproximativ 90-95%, câteva mici scăpări dar se pot repara. 

De ce vrei in staff: Deoarece ca player nu prea mai am multe lucruri de făcut, am foarte mult timp liber, îmi place să ajut playeri, să răspund la întrebări şi pot ajuta comunitatea în general. 

• Dia likes this

hatorade.png

PlvLJax.png

#18 Bleidut

Bleidut

Game Master

• Game Master
  • 207 posts
  • Armă:Acadea +0
  • Armură:Personalizata
  • Nivel:72
  • Breaslă:La nebuni
  • LocaţieCraiova
  • Time Online: 20d 10h 7m 6s

Posted 07 June 2016 - 01:01 PM

Nume: Mihai

Nume Joc: BladeFight

Id skype: mihai_star2

Minute jucate:  232685

varsta: 18 aproape 19

Poză la minute jucate:  http://postimg.org/image/v9cjrzqi9/

Cât % cunoşti serverul: tinand cont ca joc alaska de aproape de 2 ani eu zic in jur de 80 -85  la suta

De ce vrei in staff : Deoarece joc demult ca player si cunosc marea majoritate dintre dropuri si evolutii , as vrea sa incerc si ceva nou prin care as ajuta staffu care este acuma . Nu ma consider  o persoana foarte calma dar stiu sa ma abtin si sa actionez cum trebuie in momente gen cand se anunta ca se face un event si se amana iar toti playeri incep sa urle ca ,,de ce nu s-a facut , cand se face ,, etc . Deci fara prea multe abureli vreau sa ajut playeri care au nevoie de ajutor cu negoturi, intrebari si informatii.

• Corina and Arystyna like this
Posted Image

#19 NGO

NGO

Advanced Member

• Membru
  • 196 posts
  • LocaţieConstanta
  • Time Online: 4d 8h 46m 1s

Posted 07 June 2016 - 01:12 PM

Nume: Vlad

Nume Joc: muC

Id skype: siko.xxl

Minute jucate: 2078 ( in total cu toate conturile avute pana in momentul acesta ar fi fost in jur de 15-20k )

Varsta : 19

Poză la minute jucate:  Untitled.png

Cât % cunoşti serverul: in jur de 80%

De ce vrei in staff : Vreau sa fac parte din acest staff deoarece imi place sa ma implic in proiecte , chiar daca nu am cine stie ce minute jucate pe server , pot zice ca sunt "motivate" , am petrecut mai mult timp pe forum decat pe server . Stiu sa port o conversatie civilizata , sunt calm , rabdator deci nu ar fi nici-o problema daca as da de un player m-ai stresant sau care este nou si nu ii este usor sa inteleaga ce incerc eu sa ii explic , iar in legatura cu timpul pe care il accord serverului este de cam 10-13 ore pe zi deci nu este o problema + ca stiu bine comenzile si regulamentul !! Vreau sa-mi deschid si un canal de YouTube si asta m-ar ajuta mult pentru popularea canalului si totodata la evolutia serverului.

FKX3ens.png

#20 Yahasiro

Yahasiro

Advanced Member

• Membru
  • 89 posts
  • Armă:Dop de sticlă
  • Armură:Plastic+9
  • Breaslă:InMyHert
  • Time Online: 1d 14h 21m 7s

Posted 07 June 2016 - 01:16 PM

Nume:  Denys

Nume Joc: Yahasiro

Id skype: denisturcu1

Minute jucate: 72595

varsta: 16 ani

Poză la minute jucate: http://postimg.org/image/8rs5g1hyp/

Cât % cunoşti serverul: Cunosc serverul cam in proportie de 90% avand in vedere ca joc cam de mai mult de 1 an si jumatate pe acest server

De ce vrei in staff : Pentru ca sunt o fire calma si pot sa lamuresc persoanele care cauta informatii sau au nevoie de ajutor intr-o problema si pe deasupra am multe ore libere la dipozitie si pot sa mi le petrec pe joc, nu fac favoritisme orice greseste ,plateste pentru fapta lui

• Bodoooo and Anda like this

tumblr_o5y63dWXir1vp1k7go1_500.gif

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users