Jump to content

Photo

Istoria nickname-ul pe metin2.

#metin2alaska #nickname

• This topic is locked This topic is locked
43 replies to this topic

#41 єяσтιq

єяσтιq

Advanced Member

• Membru
  • 333 posts
  • Armă:Arc cioară
  • Armură:De rege
  • Nivel:110
  • Breaslă:Instinct 4 life
  • Regat:Negru
  • LocaţieNeamț
  • Time Online: 11d 3h 49m 7s

Posted 08 February 2017 - 06:18 PM

Am avut multe nume pe metin, toate gândite random să zicem...Începând de la Kobatu, bL0w, Kable, Erotiq, Spain, Riv, Durex.. cred că astea sunt cele mai "importante".

Când eram copil mic, am jucat un server destul de populat în vremea aia și era o tipă, Kobato (drq știe ce înseamnă în japoneză) și am zis să-mi pun și eu numele ăla la masculin, și ieșea Kobat, care sună de căcat și am pus Kobatu.

Următorul, dacă nu mă înșel a fost Kable...într-o seară mă uitasem la niște filme cumpărate pe dvd (proaspăt renovată casa, încă nu aveam curent tras, îmi plăceau filmele etc) și am dat de un film în care niște puști bogați controlau prin intermediul a niște cipuri pușcăriași condamnați la moarte..aceștia trebuia să facă misiuni (precum în CS) și să ajungă la anumite check-point-uri, în fine, mi-a plăcut mult, personajul principal era Kable, de ce nu?

Next, Riv...pe un privat îmi plăceau niște cuțite...Rivuletele..și am zis, Rivulete, eu ninja, Riv? xd și așa am rămas până am venit pe Alaska..după am stat un pic, și am făcut contul bL0w, nu am idee de ce am pus numele ăsta, da mi-a plăcut cum arată estetic și suna și bine la pronunție, am zis să rămână așa xd.

Când am intrat în staff, mi-a trebuit un nume și am pus Durex, pur și simplu lipsă de inspirație...după ceva timp l-am schimbat în Erotiq, care a rămas ceva timp...pe un alt caracter în același timp aveam Fanatiq, tot pe același principiu ca Erotiq.

Ultimul nume, și cel actual..Spain, chiar nu știu.. voiam un cont și mă gândeam la ceva să sune bine, și cam asta a fost. :-?

Dd1HRZo.png

uqZNqBI.gif

REK3oYC.gif

VSJs345.png

#42 Old Penguin

Old Penguin

Advanced Member

• Membru
  • 381 posts
  • Armă:☛ Pistol cu apă de la pufuleţi.
  • Armură:☛ Dobby, elf personal.
  • Nivel:69
  • Breaslă:☛ Șefu suprem💪, legat de breaslă, nu a fost găsită niciuna care se poate ridica la înălțimea mea, pwp.
  • Regat:Negru
  • Locaţie☛ pe tron deasupra ta ;)🐴◘, pwp.🐧
  • Time Online: 10d 8h 55m 2s

Posted 08 February 2017 - 06:38 PM

Am avut multe nume pe metin, toate gândite random să zicem...Începând de la Kobatu, bL0w, Kable, Erotiq, Spain, Riv, Durex.. cred că astea sunt cele mai "importante".

Când eram copil mic, am jucat un server destul de populat în vremea aia și era o tipă, Kobato (drq știe ce înseamnă în japoneză) și am zis să-mi pun și eu numele ăla la masculin, și ieșea Kobat, care sună de căcat și am pus Kobatu.

Următorul, dacă nu mă înșel a fost Kable...într-o seară mă uitasem la niște filme cumpărate pe dvd (proaspăt renovată casa, încă nu aveam curent tras, îmi plăceau filmele etc) și am dat de un film în care niște puști bogați controlau prin intermediul a niște cipuri pușcăriași condamnați la moarte..aceștia trebuia să facă misiuni (precum în CS) și să ajungă la anumite check-point-uri, în fine, mi-a plăcut mult, personajul principal era Kable, de ce nu?

Next, Riv...pe un privat îmi plăceau niște cuțite...Rivuletele..și am zis, Rivulete, eu ninja, Riv? xd și așa am rămas până am venit pe Alaska..după am stat un pic, și am făcut contul bL0w, nu am idee de ce am pus numele ăsta, da mi-a plăcut cum arată estetic și suna și bine la pronunție, am zis să rămână așa xd.

Când am intrat în staff, mi-a trebuit un nume și am pus Durex, pur și simplu lipsă de inspirație...după ceva timp l-am schimbat în Erotiq, care a rămas ceva timp...pe un alt caracter în același timp aveam Fanatiq, tot pe același principiu ca Erotiq.

Ultimul nume, și cel actual..Spain, chiar nu știu.. voiam un cont și mă gândeam la ceva să sune bine, și cam asta a fost. :-?

chiar aveam nevoie de ceva de citit la popcornul ăsta

Câştigător oficial al jocului Balena Albastră.

#43 SpainMagnatu

SpainMagnatu

Advanced Member

• Membru
  • 30 posts
  • Time Online: 8h

Posted 09 February 2017 - 04:01 PM

chiar aveam nevoie de ceva de citit la popcornul ăsta

:>

#44 Inne*

Inne*

R.I.P. ✟

• Membru
  • 1,172 posts
  • Nivel:110
  • Breaslă:Shinigami ✟
  • Regat:Alb
  • LocaţieDhahran, Arabia Saudită ✟
  • Time Online: 45d 10h 50m 46s

Posted 19 February 2017 - 09:31 PM

gg

giphy.gif200w.gif#5200.gif                                                                                         H0qVa86.gif

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users