Jump to content

Photo

Am luat teapa de la Sistemul de Aspect.

Teapa

• This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1 iCedri2k

iCedri2k

Advanced Member

• Membru
  • 39 posts
  • Armă:Rege
  • Armură:Rege
  • Nivel:110
  • Regat:Alb
  • LocaţieBulau
  • Time Online: 17h 32m 39s

Posted 05 January 2017 - 04:55 PM

Acest topic este special adresat pentru un GM care ma poate ajuta, cei care nu pot ii rog sa treaca cu vederea acest topic.

Problema :    Am avut un pinguin cu Paguba Competentei 25 si 12 putere si m-am gandit sa il bag la sistemul de aspect pe o sabie de lvl 1.

Zis si facut, mi-am luat inima in dinti chiar daca statea foarte prost cu Lovelele si l-am bagat in sistem.

Nestiind ca se poate intampla asa ceva nu am fost atent si am pus armele invers .

Nu vreau nimic altceva decat cele 2B inapoi, nu pot sa cer acel pinguin pentru ca voi poate nu ma veti crede ca am bagat acel pinguin.

Dovezi : http://imgur.com/a/FFp2v

Rog un GM din staff care ma poate ajuta sa lase reply.

Multumesc Anticipat .

M-am nascut sa fac figuri nu sa le suport pe ale altora !!!

14kvnb.jpg2zppd0p.jpg

#2 ISeeVoices

ISeeVoices

Hearing

• Membru
  • 859 posts
  • Armă:Modata
  • Armură:Modata
  • Nivel:1
  • Breaslă:Inexistenta
  • Regat:Negru
  • LocaţieKongochistandenburg
  • Time Online: 19d 7h 35m 45s

Posted 05 January 2017 - 06:08 PM

Scrii atat  de colorat cat sa ne orbiteze ochii in jurul soarelui apoi ''multumesti  anticipat'' la modul LUPA ca sa denote  asa un sictir profund.

Avand in vedere faptul ca jocul iti pune la dispozitie un GHID, pentru necunoscatorii in cauza este in totalitate vina ta pentru paguba produsa de sine statator.

O pierdere, paguba, inselaciune,furt POATE fi returnata DOAR o singura data daca depseste 10 bastoane si DOAR daca Staff.ul decide ca poti fi ajutat.

Avand  in vedere ca tu ai dat cu batul  in balta din propria ta neatentie si ca paguba nu  depaseste suma de 10 bastoane, ramane numai la decizia Staff.ului daca poti fi despagubit sau nu, inclin balanta spre un NU.

Loading..

#3 Inne*

Inne*

R.I.P. ✟

• Membru
  • 1,172 posts
  • Breaslă:Shinigami ✟
  • LocaţieDhahran, Arabia Saudită ✟
  • Time Online: 45d 10h 50m 46s

Posted 05 January 2017 - 06:38 PM

Ți-ai asumat pe propria răspundere. :)

giphy.gif200w.gif#5200.gif                                                                                         H0qVa86.gif

#4 Anda

Anda

ȘEFA

• Membru
  • 1,056 posts
  • Nivel:3
  • Breaslă:Majestic
  • LocaţieCraiova
  • Time Online: 17d 5h 54m 50s

Posted 05 January 2017 - 06:45 PM

Nu e vina nimanui ca n ai fost atent

4eafe58e3c9be7337eaaa02b5605ccec.gif     724d2d0c137001dc8a6ffae8b11c5917.gif

Babies ♥

oEUc4BJ.png

#5 iCedri2k

iCedri2k

Advanced Member

• Membru
  • 39 posts
  • LocaţieBulau

Posted 05 January 2017 - 07:08 PM

Psihopatule cand vei fi GM sau vei face parte din staf voi tine cont si de parerile tale, pana atunci dans din fund si joc de glezne. Iar daca iti fug ochii de la scrisul colorat iti recomand o pereche de ochelari. Optiunea TEXT COLOR exista pentru a fi folosita ! Cat despre acel sictir profund cred ca ar trebui sa iti faci un control amanuntit la un psihiatru. Nu mai lasati comentarii aiurea, am uitat sa precizez. importantilor !!!

14kvnb.jpg2zppd0p.jpg

#6 ISeeVoices

ISeeVoices

Hearing

• Membru
  • 859 posts
  • Armă:Modata
  • Armură:Modata
  • Breaslă:Inexistenta
  • LocaţieKongochistandenburg
  • Time Online: 19d 7h 35m 45s

Posted 05 January 2017 - 07:34 PM

Psihopatule cand vei fi GM sau vei face parte din staf voi tine cont si de parerile tale, pana atunci dans din fund si joc de glezne. Iar daca iti fug ochii de la scrisul colorat iti recomand o pereche de ochelari. Optiunea TEXT COLOR exista pentru a fi folosita ! Cat despre acel sictir profund cred ca ar trebui sa iti faci un control amanuntit la un psihiatru. Nu mai lasati comentarii aiurea, am uitat sa precizez. importantilor !!!

Auzi bai asta, iti sugerez sa faci o vizita prin dictionar si sa cauti ce inseamna aluzia la sarcasm si sarcasmul.A doua la mana mai trateaza.ma o data cu sfarla aia de sus, si o sa constientizezi de ce mi se spune ''Psihopatul'', te fac sa te pisi in  pat. A treia la mana inainte sa faci topicuri de CACAT citeste in CRISTOSII MA.TII regulamentul serverului cat si pledoariile lui ca sa constientizezi ''parerile'' alea ale mele de mai sus.

In alta ordine de idei ai grija ca intri pe teritoriu minat in mortisorii tai.

A da.. cine are nevoie de ochelari?  eu care iti dau indrumari palpabile? sau tu chiorule care iti pierzi itemele prin inventar, grijania ma.ti.

• Rouje likes this

Loading..

#7 iCedri2k

iCedri2k

Advanced Member

• Membru
  • 39 posts
  • LocaţieBulau

Posted 05 January 2017 - 07:48 PM

Auzi bai asta, iti sugerez sa faci o vizita prin dictionar si sa cauti ce inseamna aluzia la sarcasm si sarcasmul.A doua la mana mai trateaza.ma o data cu sfarla aia de sus, si o sa constientizezi de ce mi se spune ''Psihopatul'', te fac sa te pisi in  pat. A treia la mana inainte sa faci topicuri de CACAT citeste in CRISTOSII MA.TII regulamentul serverului cat si pledoariile lui ca sa constientizezi ''parerile'' alea ale mele de mai sus.

In alta ordine de idei ai grija ca intri pe teritoriu minat in mortisorii tai.

A da.. cine are nevoie de ochelari?  eu care iti dau indrumari palpabile? sau tu chiorule care iti pierzi itemele prin inventar, grijania ma.ti.

Daca nu ai constientizat acest topic este creat la sectiunea probleme.

Iar daca nu stiai problemele pot fi rezolvate doar de Staff-ul Alaska.

Cat despre acele injurii o sa le trec cu vederea pentru ca nu ma afecteaza cu nimic niste cuvinte scrise de un ''Psihopat'' pe tastatura prin intermediul internet-ului. Ai cautat-o cu lumanarea si ti-ai gasit nasul !   ;) Te-am poopat non GAY, poate cu un bocanc in mufa.

Si inca ceva acel Pinguin era estimat de mine la 8 Bastoane + 2 B =10 Deci sunt si cele 10 bastoane, nu cred ca asta este problema !!!

Daca iti dau capul meu ti-o ia corpul razna =))

14kvnb.jpg2zppd0p.jpg

#8 rebetik

rebetik

Advanced Member

• Membru
  • 196 posts
  • Armă:trafalet 9
  • Armură:combinezon uzat 9
  • Breaslă:salahorii
  • Locaţiepe santier
  • Time Online: 3d 22h 23m 18s

Posted 05 January 2017 - 08:59 PM

outch........doale`?stiu cum este,uitandu-ma aiurea am pus iteme de 1,5 b la 150 lingouri,sau iteme ce valoarea lor cumulata trebuia sa am la sf. vanzarilor din shop,cam 4,5-5 b..am gasit cu stupoare 45 lingouri,sau 50,nu mai retin...deci asta la inceputul perioadei de crestere al zerourilor,cand invatai cu betisoare ,ce reprezenta UN baston.....si nu am plans,asta e,cum se spune,prostia chiar doare,daca directionezi durerea de la cap catre cur,ar fii un bun remediu.Intr-un cuvant,paguba nu se recupera,decat daca...repet DACA ai fost inselat,furat,spart,etc etc...insa nu vreau sa-ti tai sperantele,te pregatesc pt ce-i mai rau.

#9 iCedri2k

iCedri2k

Advanced Member

• Membru
  • 39 posts
  • LocaţieBulau

Posted 05 January 2017 - 09:22 PM

outch........doale`?stiu cum este,uitandu-ma aiurea am pus iteme de 1,5 b la 150 lingouri,sau iteme ce valoarea lor cumulata trebuia sa am la sf. vanzarilor din shop,cam 4,5-5 b..am gasit cu stupoare 45 lingouri,sau 50,nu mai retin...deci asta la inceputul perioadei de crestere al zerourilor,cand invatai cu betisoare ,ce reprezenta UN baston.....si nu am plans,asta e,cum se spune,prostia chiar doare,daca directionezi durerea de la cap catre cur,ar fii un bun remediu.Intr-un cuvant,paguba nu se recupera,decat daca...repet DACA ai fost inselat,furat,spart,etc etc...insa nu vreau sa-ti tai sperantele,te pregatesc pt ce-i mai rau.

Stiu ce zici ''daca directionezi durerea de la cap catre cur,ar fii un bun remediu'' dar stii cum se zice ? Incercarea moarte n'are. Chiar daca am facut un mic Clickbait mi-am recunoscut greseala. Si nu sunt singurul in aceasta situatie, m-am uitat pe youtube si am mai vazut cateva greseli de genul. 

14kvnb.jpg2zppd0p.jpg

#10 F. Denis

F. Denis

Member

• Membru
  • 434 posts
  • Armă:Pomană
  • Armură:Mortul
  • Breaslă:Singurătate
  • Time Online: 10d 8h 23m 16s

Posted 05 January 2017 - 11:09 PM

In primul rând, secțiunea de Întrebări și Probleme este pentru toată lumea, fiecare dintre noi avem dreptul sa răspundem la orice post făcut in secțiunea respectiva.
In al doilea rând, avem dreptul la liberă exprimare și scriere, dacă nu îți convine, treci peste.
In al treilea rând, dacă voiai sa fie acest topic doar pentru cei din staff, puteai pur și simplu sa lași un PM sau mesaj privat in joc. Atâta timp când postezi la secțiunea asta, cu toții avem dreptul sa răspundem.
In al patrulea rând, scrie clar înainte de a deschide sistemul aspect ce trebuie sa faci (dacă nu citești tot, suporta), orice greșeală pe care o faci, are consecințele lui.
Data viitoare citește regulamentul, acolo scrie clar doar in cazul in care ai fost furat, etc cu suma de peste 10 bastoane, vei fi ajutat o SINGUrA data. Iar pinguinul tău in cacat nu valorează nici măcar 1 baston, hai 5 bastoane ai ceva dacă e site (deci nu prea cred ca ai tu bani de site, când te plângi ca ai muncit pe server pentru 2 bastoane, da ma rog)
Data viitoare nu te mai da "șmecher" când de fapt ești paleta.
Și da am tot dreptul sa te jignesc, atâta timp când ești tare in clanța cu ceilalți colegi de mai sus.

e096c746ccaaf0f9f84ef867c97da79e.gif

#11 ryw-

ryw-

Advanced Member

• Membru
  • 133 posts
  • LocaţieConstanța
  • Time Online: 8d 23h 6m 34s

Posted 05 January 2017 - 11:43 PM

mie mi-a dat aia de la mag general licori fake

• Blyss ❤ likes this

#12 Beni

Beni

Member

• Membru
  • 18 posts
  • Armă:Viata
  • Armură:Increderea
  • Breaslă:FinalFantezy
  • LocaţieNush
  • Time Online: 4h 42m 40s

Posted 06 January 2017 - 10:18 AM

Încearcă să iei legătura cu deea sau bazzy poate te ajută , poate nu ...

• iCedri2k likes this

e4ec71daef.gif

EU SUNT BOSSUL TAU EU ITI DAU MUJE TU TE SUPUI ASA DA :D

f71c151393.gif

YOU DIE

1 skill , 100 man down

#13 Inne*

Inne*

R.I.P. ✟

• Membru
  • 1,172 posts
  • Breaslă:Shinigami ✟
  • LocaţieDhahran, Arabia Saudită ✟
  • Time Online: 45d 10h 50m 46s

Posted 06 January 2017 - 11:46 AM

Scrie clar în regulament că staff-ul se bagă dacă suma depășește 10 bastoane în caz de au fost furați ( doar 1 singură dată). Din moment ce a fost greșeala ta și acel pinguin valorează 1 baston nu văd motivul pentru care ai creat acest topic.

giphy.gif200w.gif#5200.gif                                                                                         H0qVa86.gif

#14 iCedri2k

iCedri2k

Advanced Member

• Membru
  • 39 posts
  • LocaţieBulau

Posted 06 January 2017 - 08:25 PM

Nu ma intereseaza parerea ta !!!

Cauta alte topicuri unde sa iti faci ''posts''!!!

14kvnb.jpg2zppd0p.jpg

#15 rebetik

rebetik

Advanced Member

• Membru
  • 196 posts
  • Locaţiepe santier

Posted 07 January 2017 - 11:51 AM

............................................

#16 iCedri2k

iCedri2k

Advanced Member

• Membru
  • 39 posts
  • LocaţieBulau

Posted 07 January 2017 - 04:42 PM

............................................

Bai constructorule =))

14kvnb.jpg2zppd0p.jpg

#17 rebetik

rebetik

Advanced Member

• Membru
  • 196 posts
  • Locaţiepe santier

Posted 07 January 2017 - 09:45 PM

Vin sa construiesc ceva la tine,sau mai bine daram ceva(ma pricep bine)........... :D

#18 Rouje

Rouje

Advanced Member

• Membru
  • 470 posts
  • Armă:Cu gloante nelimitate
  • Armură:Blindata
  • Nivel:412
  • Breaslă:nampleaca
  • LocaţieAcolo
  • Time Online: 18d 11h 57m 50s

Posted 09 January 2017 - 10:23 AM

1. Iar daca nu stiai problemele pot fi rezolvate doar de Staff-ul Alaska.

2. Cat despre acele injurii o sa le trec cu vederea pentru ca nu ma afecteaza cu nimic niste cuvinte scrise de un ''Psihopat'' pe tastatura prin intermediul internet-ului. Ai cautat-o cu lumanarea si ti-ai gasit nasul !   ;) Te-am poopat non GAY, poate cu un bocanc in mufa.

3. Si inca ceva acel Pinguin era estimat de mine la 8 Bastoane + 2 B =10 Deci sunt si cele 10 bastoane, nu cred ca asta este problema !!!

4. Daca iti dau capul meu ti-o ia corpul razna =))

Am numerotat eu gafele tale sa-ti explic usor.

1. In orice topic inafara de Reclamatii se poate posta pentru a putea indruma/ajuta playerii.

2. Vezi ca acel "Psihopat" poate iti putea fii tata.

3. Acel Pinguin nu era de pe store, banuiesc ca a fost bonusat. Niciun Pinguin bonusat normal nu o sa depaseasca o suma de peste 3 bastoane. Deci tu nu ai avut pierdere, nu ai fost furat, TU AI FACUT ASTA, ti-ai asumat prostia fara sa-ti dai seama. Meriti sa ramai prost in continuare fara Pinguin si fara bani.

4. Daca ai avea cap, ai lua-o tu razna.

PmvxMCN.jpg

Puterea înseamnă să ţii în mână frica cuiva în timp ce i-o arăţi.

#19 iCedri2k

iCedri2k

Advanced Member

• Membru
  • 39 posts
  • LocaţieBulau

Posted 09 January 2017 - 02:02 PM

Am numerotat eu gafele tale sa-ti explic usor.

1. In orice topic inafara de Reclamatii se poate posta pentru a putea indruma/ajuta playerii.

2. Vezi ca acel "Psihopat" poate iti putea fii tata.

3. Acel Pinguin nu era de pe store, banuiesc ca a fost bonusat. Niciun Pinguin bonusat normal nu o sa depaseasca o suma de peste 3 bastoane. Deci tu nu ai avut pierdere, nu ai fost furat, TU AI FACUT ASTA, ti-ai asumat prostia fara sa-ti dai seama. Meriti sa ramai prost in continuare fara Pinguin si fara bani.

4. Daca ai avea cap, ai lua-o tu razna.

1, Acel ''Psihopat'' nu are nici intr-un caz cum sa imi fie tata, vezi ca aberezi. Nu stii ce varsta am si cine sunt.

2. Iti recomand sa termini intai 8 clase apoi sa stai pe forum-uri si sa faci arfe din astea.

3. Sincer nu ma intereseaza parerea voastra de NoLiferi ! 

Daca taceai filozof ramaneai ! .I.

14kvnb.jpg2zppd0p.jpg

#20 F. Denis

F. Denis

Member

• Membru
  • 434 posts
  • Armă:Pomană
  • Armură:Mortul
  • Breaslă:Singurătate
  • Time Online: 10d 8h 23m 16s

Posted 11 January 2017 - 11:53 AM

Ușor că ți se sparge vena la cap și nu vrem să auzim la știri că ai făcut atac cerebral.
Ca să se încheie toată discuția asta și dacă erai un băiat deștept (dar de fapt ești prost și îmi permit să te jignesc, ești prost), puteai frumușel să te duci pe forum, secțiunea Ghiduri și Tutoriale și găseai Sistem schimbare aspect.
Dar pentru că ești prost, îți las acest link: http://forumalaska.r...ect/#entry43259
Ai aici tot ce trebuie să faci pentru a avea schimbare aspect cu succes.
Prostul dacă nu e fudul, parcă nu e prost destul. ()

e096c746ccaaf0f9f84ef867c97da79e.gif

Also tagged with one or more of these keywords: Teapa

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users