Jump to content

Photo

intrebare ref. war mental-blocare

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 rebetik

rebetik

Advanced Member

• Membru
  • 196 posts
  • Armă:trafalet 9
  • Armură:combinezon uzat 9
  • Nivel:1
  • Breaslă:salahorii
  • Regat:Negru
  • Locaţiepe santier
  • Time Online: 3d 22h 23m 18s

Posted 08 December 2016 - 02:02 PM

Hai salut .Am o intrebare referitoare la war,respectiv mental.De ce cand dau un duel/bataie generala,si am in fata mea un mental(eu fiind tot mental),primesc atacul spiritului,ma impinge in spate,ca mai apoi sa am o intarziere de cam 2 secunde,timp in care eu nu pot face absolut nimic,practic stau ca o stana,nu tu skill,nu tu miscare stanga-dreapta.Sa nu zic de instant-fullu`,deci este foarte suparator,e drept,nu intra tot timpul,insa cand o face(la duel)devine enervant,deoarece,eu mai inghit un skill si ceva castane in cap,pana ma desmeticesc,pierzand poate si 10 k din pv.Lucrul asta m-a deranjat azi,am dat un duel amical,ne-tinand scor,insa de 2 ori in acelasi set,este aiurea,mai ales daca o dai pe iteme/bastoane,etc.Ce sa inteleg?este bug?face parte din tacamul servit pe server?este ceva normal?A....sa nu zica careva de pc de carton/lag  ca sunt excluse variantele amandoua.Imi permit un pc performant,avand un laptop gamer edition de la ASUS-ROG.Iar viteza de trafic,este mare,setari facute la minim,programe inchise in back-ground,deci doar metinu` deschis.Astept raspunsuri cu argumente,nu predici de duminica,spuse de un popa plictisit.

#2 𝔏𝔢𝔳𝔦𝔞𝔱𝔥𝔞𝔫

𝔏𝔢𝔳𝔦𝔞𝔱𝔥𝔞𝔫

Advanced Member

• Membru
  • 360 posts
  • Armă:Thunderfury
  • Armură:Stormforged Breastplate
  • Nivel:0
  • Breaslă:EternalWait
  • Regat:Alb
  • LocaţieOrci [499, 345]
  • Time Online: 7d 17h 2m 56s

Posted 08 December 2016 - 02:41 PM

Aşa este făcut jocul, nu este bug. . dar poţi scăpa repede dând 1 hit, te ''deblochează'' şi te poţi mişca în continuare. Este un atac ''cu putere'' şi probabil aşa s-au gândit cei de la Gameforge să-l facă, este exact ca şi vârtejul la sura, uneori te poate trage lângă el în loc să te arunce.

kRlUuBb.gif

#3 ISeeVoices

ISeeVoices

Hearing

• Membru
  • 704 posts
  • Armă:Modata
  • Armură:Modata
  • Breaslă:Inexistenta
  • LocaţieKongochistandenburg
  • Time Online: 15d 23h 25m 3s

Posted 08 December 2016 - 02:46 PM

Ai fluctuatii la driverele video,fa.le update.

Loading..

#4 Mozak

Mozak

Advanced Member

• Membru
  • 146 posts
  • Nivel:110
  • Breaslă:Instinct
  • LocaţieBrasov orasul curvelor
  • Time Online: 7d 12h 24m 30s

Posted 08 December 2016 - 04:05 PM

el vorbește de acel moment când se termina hitul și te blochează
și dacă pui auto o sa vezi ca o sa se oprească după ce te arunca aproape mereu timp de 1 sec

#5 Rouje

Rouje

Advanced Member

• Membru
  • 470 posts
  • Armă:Cu gloante nelimitate
  • Armură:Blindata
  • Nivel:412
  • Breaslă:nampleaca
  • Regat:Alb
  • LocaţieAcolo
  • Time Online: 18d 11h 51m 41s

Posted 08 December 2016 - 04:08 PM

Nu are fluctuatii. 

Chestia la atacul spiritului e ca, el e un skill ce te arunca pe jos, de fapt majoritatea skill-urilor principale ale caracterelor te arunca pe jos, dar atacul e cel mai puternic. Aici vine problema. Pe mentali nu ii poti arunca avand corpul. Dar spiritul fiind cel mai puternic skill corp la corp, te tine blocat pentru 1 secunda. Ii poti da "peste nas" daca apesi SPACE sa dea niste hituri in timp ce iti da atacul si nu te mai tine blocat. Normal, asta trebuia sa stie orice player ce joaca pe mental.

• 𝔏𝔢𝔳𝔦𝔞𝔱𝔥𝔞𝔫 likes this

PmvxMCN.jpg

Puterea înseamnă să ţii în mână frica cuiva în timp ce i-o arăţi.

#6 ISeeVoices

ISeeVoices

Hearing

• Membru
  • 704 posts
  • Armă:Modata
  • Armură:Modata
  • Breaslă:Inexistenta
  • LocaţieKongochistandenburg
  • Time Online: 15d 23h 25m 3s

Posted 08 December 2016 - 07:01 PM

Nu are fluctuatii.
Chestia la atacul spiritului e ca, el e un skill ce te arunca pe jos, de fapt majoritatea skill-urilor principale ale caracterelor te arunca pe jos, dar atacul e cel mai puternic. Aici vine problema. Pe mentali nu ii poti arunca avand corpul. Dar spiritul fiind cel mai puternic skill corp la corp, te tine blocat pentru 1 secunda. Ii poti da "peste nas" daca apesi SPACE sa dea niste hituri in timp ce iti da atacul si nu te mai tine blocat. Normal, asta trebuia sa stie orice player ce joaca pe mental.

Sunt fluctuatii,eu pe mental nu am problema asta,si am jucat si joc pe mental si sura pe Alaska,pe el il ingreuneaza fluctuatiile respective si ii mai pune piedica si lipsa eschivei din duel,adica " improvizatia aia de jucator"

Loading..

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users