Jump to content

Photo

Furt.

NU MAI FURATI

• This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1 Bazzy

Bazzy

SGA Metin2Alaska

• Membru
  • 991 posts
  • Regat:Alb
  • LocaţieIn my wife's bed.
  • Time Online: 123d 20h 41m 46s

Posted 30 July 2016 - 07:51 PM

Furturi
Ştiţi foarte bine că nu suntem responsabili de modul în care vă gestionaţi itemele, asta este 100% responsabilitatea voastră, dar, pentru a mai scade puţin rata ''plângerilor'', am decis să adăugăm o regulă pentru a vă ajuta într-un anumit tip de cazuri (nu este adăugată acum, este doar o actualizare!!!). Mai jos voi enumera aceste cazuri şi doar în acestea veţi primi ajutor de la noi, 1 singură dată! Adică, dacă aţi fost furaţi 1 dată, v-am ajutat, a 2-a oară nu o vom mai face.
Cazuri:
1. V-a fost spart contul, iar persoana respectivă nu avea niciun fel de legătură cu voi, prin asta spunând că voi nu i-aţi oferit datele de logare! Deci, dacă iubita avea parola, voi vaţi certat, iubita a intrat pe cont şi a aruncat/împrăştiat itemele la tot serverul, nu vă vom ajuta, indiferent de cât de supăraţi şi devastaţi aţi vrea să păreţi că sunteţi.

6.1 Este de datoria dvs. să vă asiguraţi că datele contului sunt în siguranţă. Împărtăşind aceste date cu altcineva înseamnă să pierzi credibilitatea reclamaţiilor aduse în cazul pierderii contului sau a item-urilor aflate în cont. Echipa Metin2Alaska nu-ţi va cere NICIODATĂ datele de logare (login, parolă).

*** Precauţii ***
- NU daţi NIMĂNUI userul şi parola de la cont.
- NU stocaţi parolele în fişiere tip *.doc, *.txt pe calculator. În eventualitatea infestării cu un keylogger acestea vor fi pierdute.
- NU acceptaţi de la alte persoane pe care nu le cunoaşteţi în persoană poze, cheats, codes, etc. Există riscul ca ele să conţină viruşi, keylogers, troiani, worms, etc.
- NU ESTE VINA GM SAU a ADMINILOR(SGA, GA etc) că v-a fost "SPART" CONTUL şi nici nu putem împiedica acest lucru deoarece în 90% din cazuri dumneavoastră daţi parola la terţe persoane.

Noi vom încerca să depistăm contul unde au fost depozitate itemele, asta nu înseamnă că o să le primiţi pe toate, dar o mare parte din ele. 

2. Aţi fost înşelaţi/furaţi de persoanele cărora le-aţi împrumutat iteme în valoare de 8-10kk kk+!  Nu veniţi la noi dacă aţi fost furaţi de ceva ce nu depăşeşte această sumă!

3. În cazul clonelor nu veți fi ajutați, apare și nivelul în dreptul negoțului, nu cred că vine vorba de: Nu am fost atent.

4. În cazul în care ai furat, dacă tu la rândul tău ești furat, nu vei fi ajutat. În mai puține cuvinte, dacă ai o reputație proastă, nu vei fi ajutat.

• Soshy, DementoR and Sapphire like this

It's all about time !
9XNif4O.jpg

pEfudFU.png

#2 Cocolino

Cocolino

GFX Metin2Alaska

• Administrator
  • 2,459 posts
  • Armă:Skittles
  • Armură:Personalizat Draguut :3
  • Nivel:110
  • Breaslă:My wife
  • Regat:Negru
  • LocaţiePloiesti

Posted 18 April 2017 - 12:09 PM

De azi inainte Staff -ul nu se mai baga la pierderile itemelor in cazul in care va da`ti pe liber.!!

yl943CB.png

7yHx4tc.gif

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users