Jump to content

Photo

[Tutorial]Set PvM full şi modalităţi de a face yang

• This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1 Robot Alaska

Robot Alaska

Fost GM Metin2Alaska

• Administrator
  • 1,711 posts
  • Nivel:110
  • Breaslă:GameMaster
  • Regat:Alb
  • LocaţieLa Spezia
  • Time Online: 11d 4h 18m 1s

Posted 22 May 2016 - 12:18 AM

M-am gândit să fac aceste 2 tutoriale în unul pentru a vă oferii câteva informații despre farmat.

❤️ Pentru că foarte mulți mă întreabă, un set PVM full trebuie să conțină următoarele elemente:
- Armă : 59pgm, 10% semi-om, 20% diavol, 20% vampiri .
-Armură : 3,5kpv, 15 săgeți, 50 atac .
-Colier : 3,5kpv 15 săgeți, 10 critică , 20% șansa exp .
-Papuci : 3,5kpv 15 săgeți, 10 critică , 20% șansa exp.
-Scut : imun, 20% diavol, 20% vampiri , 15% șansa de a bloca un atac corporal / 20% șansa exp .
-Coif : 20% diavol, 20% vampiri, 8 otravă, 30% reg pv.
-Cercei : 10% semi-om, 15% săgeți, 20% diavol, 20% vampiri .
-Brațară : 3,5kpv,  20% diavol, 20% vampiri, 10% pătrundere .
-Freză de Paște : 10% semi-om,  10% tare împotriva monștrilor.
-Costum:
a ) Pentru crescut  : Costum înger (M/F) :  15% blocare atac corporal,  15% reflectare atac corporal.
b ) Pentru farmat : Costum de Paște portocaliu : 3.000 pv,  10% tare împotriva monștrilor.   

Pentru farmat,  sfatul meu este să folosiți caracterul Warrior- Luptă de corp (pe traducerea tuturor: războinic pe aură).

❤️ Yang poți face din foarte multe lucruri. Iată câteva idei care te-ar putea ajuta :

1. Bonusarea itemelor : bonusezi un item de lv 54 (accesorii), 61 (scut), 65 (armă) sau 66-70 (armură) full 5/5 și le poți vinde între 35kkk-50kkk bucata.

2. Farmatul în Map Farm : Faci un cont de lvl 80-90 cu otrăvită cu PGM mare și spargi metine, poți dropa smaralde, lingouri, safire, costume, etc.

3. DT Run : Mergi în Turnul Demonilor și urci la etajul 9, omori îngerii cu coasă și ori vinzi cuferele ori le deschizi (având șansa de a-ți pica costume, lingouri, full-uri, iteme upgrade) .

4. Farmatul la metinele din Mapa Alaska:  Spargi metinele și poți dropa smaralde, safire, lingouri, cufere CL.

5. Farmatul la dragoni: Omorând cei doi dragoni (din Mapa Alaska respectiv țara de foc) ai șansa de a-ți pica pietre beran, smaralde, safire, Obiect Upgrade, curele +0 .

6. Farmatul la Razador: dropează upgrade curea, curele +3/4, peturi rare 

7. Comerțul cu iteme: Mergi în toate mapele cu shopuri și toate CH-uri căutând iteme mai ieftine (poți întâlnii cazuri în care chiar au greșit prețul) și cumperi iteme mai ieftine, apoi le vinzi puțin mai scump (la prețul pieței sau chiar cu câțiva kkk în plus.

Dacă mai aveți și alte întrebări le aștept mai jos.
❤️ Sper că v-am fost de ajutor ! :wub:

Ghid oferit de Ane

• Nuur, andyrandy, einstein and 2 others like this
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users