Jump to content

Photo

Ban Ip - Conturi !

• This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 Avocatul41

Avocatul41

Newbie

• Membru
  • 0 posts
  • Time Online: 52m 4s

Posted 10 November 2017 - 10:02 AM

Salut, daca ma poate si pe mine lamurii. Ce inseamna ban ip in sensul ca eu am acces la mai multe conturi ( prieteni), si  un prieten mai intra din cand in cand pe al meu. Daca eu de exemplu primesc Ban Ip, contul lui pateste ceva deoarece si eu m am logat pe contul lui cateodata, si el a mai intrat pe al meu. 

Intreb acest lucru ca pe viitor nu vreau din vina meau sau a lui sa primeasca ban el si invers,

P.s. Astept un raspuns de la cineva care chiar stie acest lucru si baza de data.

#2 Serifu

Serifu

$erif -> 4kPower

• Membru
  • 670 posts
  • Armă:Pumnul
  • Armură:4kPower Brigada!
  • Nivel:69
  • Breaslă:4kPower
  • Regat:Negru
  • LocaţieClanul 4kPower
  • Time Online: 21d 7h 23m 43s

Posted 10 November 2017 - 10:31 AM

Salut, daca ma poate si pe mine lamurii. Ce inseamna ban ip in sensul ca eu am acces la mai multe conturi ( prieteni), si  un prieten mai intra din cand in cand pe al meu. Daca eu de exemplu primesc Ban Ip, contul lui pateste ceva deoarece si eu m am logat pe contul lui cateodata, si el a mai intrat pe al meu. 

Intreb acest lucru ca pe viitor nu vreau din vina meau sau a lui sa primeasca ban el si invers,

P.s. Astept un raspuns de la cineva care chiar stie acest lucru si baza de data.

da pateste.   

El daca iti intra o singura data pe cont , si el ia ban ip  

contu tau va fii banat .

R9GRJBC.png

#3 Serifu

Serifu

$erif -> 4kPower

• Membru
  • 670 posts
  • Armă:Pumnul
  • Armură:4kPower Brigada!
  • Nivel:69
  • Breaslă:4kPower
  • LocaţieClanul 4kPower
  • Time Online: 21d 7h 23m 43s

Posted 10 November 2017 - 10:31 AM

da pateste.   

El daca iti intra o singura data pe cont , si el ia ban ip  

contu tau va fii banat .

Adica , TOATE CONTURILE CARE EL LE-A ACCESAT CU IP-UL CARE A FOST BANAT , OR SA FIE BANATE!

R9GRJBC.png

#4 Avocatul41

Avocatul41

Newbie

• Membru
  • 0 posts

Posted 10 November 2017 - 11:29 AM

Mersi de raspuns Astharoth, desi mi se pare o prostie acest lucru. Acum daca noi avem 5 fulluri site si am acces la conturi la prieten toti primesc ban din cauza mea sau a celorlalti cu riscul de a pierde donatiile fiecare... Ce citisem eu pe net despre acest lucru, am vazut ca cica ban ip ar reprezenta conturile cu care eu fot inregistrate la data inregistrarii. 

#5 LiWen

LiWen

Advanced Member

• Membru
  • 207 posts
  • Armă:Nevasta
  • Nivel:1
  • Regat:Alb
  • Time Online: 5d 16h 35m 8s

Posted 10 November 2017 - 11:32 AM

Iei ban ip de pe un singur PC, adica gen esti interzis pe server, si contul este blocat, nu il mai poate accesa nimeni, dar conturile prietenilor tai, daca sunt facute pe alt pc nu vor fi blocate, e un singur IP.

#6 Avocatul41

Avocatul41

Newbie

• Membru
  • 0 posts

Posted 10 November 2017 - 04:24 PM

Mersi frumos LiWen de raspuns, desi este in contradictoriu cu spusele lui Astharoth. Mai astept cateva opinii daca se poate. 

#7 Abazagorath

Abazagorath

Retras din activitate

• Membru
  • 2,734 posts
  • Armă:Modata
  • Armură:Modata
  • Nivel:1
  • Breaslă:Inexistenta
  • LocaţieKongochistandenburg
  • Time Online: 101d 19h 17m 51s

Posted 10 November 2017 - 08:08 PM

Ban ip inseamna ca toate conexiunile de pe o anumita adresa ip (physical adress) sunt blocate.

Daca tie personal ti se baneaza un cont sau mai multe inseamna ca nu le vei mai putea folosi o perioada in care Staff.ul decide ce soarta o sa aiba.

Daca primesti interzis,asta inseamna ca acel physical adress este blocat de catre server,asta insemnand ca orice conexiune venita dinspre acel pc,retea de internet catre server este inutila,nu te lasa sa te conectezi chiar daca iti faci un alt cont.

In momentul in care un cont este banat,sunt verificate mai multe conexiuni ale jucatorului respectiv,fiind blocate toate.

Daca tu iei ban,si cu 3 zile in urma ai intrat pe conturile altor prieteni,este posibil ca si conturile lor sa fie blocate pana la verificari mai amanuntite ale Staff.ului.
Retras din activitate.

#8 Avocatul41

Avocatul41

Newbie

• Membru
  • 0 posts

Posted 10 November 2017 - 09:39 PM

Am inteles, mersi de raspunsuri, ce sa va zic bafta la metin pe server incontinuare. Nu joc alaska si propun sa ma las de metin, ma intereseaza sincer sa nu afecteze anumite persoane prietenii pt ca la mine este vorba  de o eventuala inselaciune de peste 1000 si ceva de euro. 

p.s. bravo alaska, aveti un staff si membrii buni :) 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users